WAŻNE WYDARZENIA NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017

WRZESIEŃ

 

20 września odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który obchodziliśmy również i w naszym przedszkolu. Każda grupa świętowała w inny sposób, Tygryski i Sówki zamieniły się w Indian, Motylki w Piratów, Wiewiórki oraz Pszczółki dzień spędzili na sportowo, zaś Misie i Biedronki dzień spędzili pod hasłem muzyki. Dzień był przepełniony uśmiechem i radością! Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał mały upominek 

 

 

30 września w Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W każdej grupie na chłopców czekało mnóstwo niespodzianek! Dziewczynki obdarowały chłopców własnoręcznie zrobionymi laurkami, a po skończonej zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 

LISTOPAD 

4 listopada dzieci z grupy Tygryski oraz Sówki zostały pasowane na przedszkolaka. Dla naszych maluchów było to ogromne przeżycie, ale z uśmiechem recytowali wierszyki oraz śpiewali piosenki. Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego pasowania. Każde dziecko otrzymało medal przedszkolaka. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

 

7 listopada dzieci z grup młodszych Sówki, Tygryski oraz „Misieobchodziły Dzień Postaci z Bajek. Nasze sale zamieniły się w bajkową krainę. Najbardziej popularną postacią była Myszka Minnie, ale nie zabrakło również Pszczółek, Tygryska oraz Księżniczek. Dzieci w tym dniu wysłuchały bajki pt.: „Kubuś Puchatek”, wzięły udział w konkursie „Jaka to bajka?” oraz został zorganizowany mini bal dla wszystkich postaci bajkowych.  

 

8 listopada dzieci z grupy Tygryski oraz Sówki obchodziły Dzień zdrowego śniadania. Najmłodsi w tym dniu samodzielnie przygotowywali śniadanie, na którym nie zabrakło warzyw, nabiału, wędlin oraz ciepłego mleka. Dzieci z wielką chęcią zjadły pyszne śniadanko!

 

25 listopada dzieci z młodszych grup świętowały Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy przyszli ubrani na brązowo trzymając w rączce ulubionego misia. Wspólnie kolorowaliśmy, odpowiadaliśmy na zagadki „Jaki to miś?” oraz kosztowaliśmy miodek. Na koniec nauczyliśmy się nowej piosenki „Ja jestem niedźwiadek”. 

 

GRUDZIEŃ

 

Dzień Górnika

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. W tym roku 2 grudnia przedszkolaki gościły przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów. Zaproszonych górników, ubranych
w galowe mundury, przedszkolaki w tym roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci z grupy Misiów zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc
i śpiewając. Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, a dla najuważniejszych słuchaczy przygotowali słodki poczęstunek.

 

Mikołaj

W dniu 06.12.2016r w przedszkolu pojawił się dawno wyczekiwany przez dzieci gość.
Św. Mikołaj z piękną, białą brodą pojawił się w obecności dwóch Aniołów.  Pełen uśmiechu na twarzy nie kazał na siebie długo czekać, bo wiedział, że Sówki, Tygryski, Misie, Biedronki, Motylki, Pszczółki i Wiewiórki, już czekają na Niego od rana. Wszystkie dzieci przeżywały spotkanie z Mikołajem. Na twarzach przedszkolaków pojawił się uśmiech, ale na niejednej z nich zobaczyć można było niepewność i obawę. Milusińscy powitali miłego Gościa wesołymi wierszykami i śpiewem piosenek. Przedszkolaki rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i chwaliły się jakie są grzeczne. Ulubieniec dzieci
w asyście Aniołów podziękował za piękne powitanie i wręczył dzieciom paczki z prezentami. Wszystkie dzieci na zakończenie wizyty robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z ulubionym Gościem.

 

Zajęcie otwarte – Tygryski

9 grudnia w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas przygotowanych przez panią Natalię zajęć dzieci wraz z rodzicami poznały historię lepienia bałwana, wyrażały swoje emocje, a na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali i zatańczyli ulubioną piosenkę Tygrysków „Tupu , tup po śniegu”. Rodzice byli bardzo zadowoleni obserwując postępy swoich dzieci.

Kiermasz świąteczny

W tym roku po raz kolejny w naszym przedszkolu został zorganizowany kiermasz świąteczny. Od 01.12 do 16.12 rodzice mogli kupić ozdoby świąteczne stworzone przez swoje dzieci, ale również przez innych rodziców. Były piękne świąteczne stroiki, kartki, obrazki, ozdoby choinkowe, kolorowe choineczki a nawet poduszki. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a z zebranej kwoty przedszkole zakupiło instrumenty muzyczne.

Wigilia i jasełka

21 grudnia to bardzo ważny dzień w naszym przedszkolu. Tego dnia wspólnie obchodziliśmy Wigilię. Dzieci obejrzały przedstawienie jasełkowe, na które zostali zaproszeni specjalni goście, a grupa Motylków zaprezentowała wydarzenia związane z tą wyjątkową nocą. Po przedstawieniu dzieci w towarzystwie swoich pań udały się na uroczysty obiad wigilijny. Był to bardzo szczególny dzień dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników przedszkola, który minął w atmosferze radości i przyjaźni.

 

STYCZEŃ

 

Zajęcie otwarte – Sówki

W styczniu grupa Sówek zaprosiła na swoje zajęcia rodziców. Podczas zajęć przygotowanych przez panią Agatę dzieci uczyły się bezpiecznych zabaw na śniegu. Rozmawiali o zjeżdżaniu na sankach, ślizganiu się po stawach oraz rzucaniu śnieżkami. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały również zimowy pejzaż.

Bal Karnawałowy

„Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w Karnawale!”.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas, 11 i 12 stycznia odbył się bal karnawałowy.

W te dni  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Else
i Annę nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Panie również przebrały się i tego dnia można było spotkać Indiankę, Myszkę Minnie, pielęgniarkę.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do jednej z sal. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu i na początku lutego w nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście. To babcie
i dziadkowie naszych przedszkolaków przyszli podziwiać piękne przedstawienia! Wszystkie grupy przygotowały specjalne programy artystyczne oraz upominki.  Dziadkowie wraz
z dziećmi spędzili w przedszkolu wyjątkowy czas, który na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

LUTY

Walentynki

W tym roku w naszym przedszkolu została zorganizowana poczta walentynkowa. Rodzice wraz z dziećmi oraz przedszkolaki w swoich grupach z paniami, stworzyli piękne kartki walentynkowe dla swoich kolegów. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi otrzymując wspaniałe walentynki!

Bal piżamowy

28 lutego nasze panie zorganizowały Bal Piżamowy! Tego dnia wszyscy przyszliśmy do przedszkola w piżamach i przynieśliśmy ulubione Przytulanki i poduszki. Przygotowane mini – dyskoteki, zabawy ruchowe, taneczne i bitwy na poduszki przyniosły dzieciom dużo radości w tych ostatnich dniach karnawału.

Teatrzyk

Pod koniec lutego odwiedził nas teatrzyk, który zaprezentował przygody Misia Mateuszka. Miś był strasznym łakomczuchem i przytrafiały się mu niezwykłe przygody. Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie jakie produkty należy jeść , a których trzeba unikać. Wszyscy w skupieniu wysłuchali przygód Mateuszka i dzielnie odpowiadali na pytania aktorów podczas końcowego quizu.

MARZEC

Tygryski w bibliotece

16 marca Tygryski odwiedziły Miejską Bibliotekę. Pani bibliotekarka opowiedziała o swoim zawodzie, przeczytała dzieciom bajkę a na zakończenie został wyświetlony film „Krecik”. Dzieci były bardzo zadowolone z  wizyty i z dużym zaangażowaniem w niej uczestniczyły.

Wydrukowane z: http://www.mp42.pl/