Wydarzenia na rok szkolny 2012 - 2013


Ważne wydarzenia – Czerwiec 2013 r.

 

Spotkanie z Policjantem - Starszaki.

Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Bezpieczeństwem
w przedszkolu, domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim – wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W tym celu w każdej grupie realizowane były różne pogadanki, pokazy, spacery… Jednak jest jedna osoba, która wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjant!

W poniedziałek 10 czerwca  odwiedził naszych starszych przedszkolaków Pan Policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. W policyjnej czapce, z „lizakiem” w ręku do twarzy było niejednemu chłopcu i dziewczynce… Kto wie, może w którymś z przedszkolaków obudziło się nowe zainteresowanie…?

 

 

Przedstawienie "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków - przygotowane przez Rodziców dla przedszkolaków.


 

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu  obchodzony był 3 i 4 czerwca.
W tych dniach na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. wspólne zabawy, błyszcząca dyskoteka, konkursy, zabawy plastyczne i wata cukrowa. Dodatkowo z okazji swojego święta, dzieci otrzymały słodkie upominki. Jednak największą niespodzianką dla przedszkolaków było przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” przygotowane przez nauczycielki i Rodziców z grupy Smerfy . Występ Rodzicówpań dzieci nagrodziły owacją na stojąco i kwiatami. O wielkim sukcesie może świadczyć też fakt, że dzieci z wielką dokładnością opisywały co takiego działo się podczas przedstawienia. Opisywały sceny oraz przebrania aktorów.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom biorącym udział
w przedstawieniu.

 


Ważne wydarzenia – Maj 2013 r.

Orlikowe Mini Mistrzostwa Przedszkoli

Młodzi piłkarze z naszego przedszkola zajęli III miejskie Orlikowych Mini Mistrzostwach przedszkoli. Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sportowych sukcesów.

 

Uroczystości z Okazji Dnia Mamy i Taty

Aby uczcić bardzo ważne dla nas święto: Dzień Mamy i Taty przedszkolaki z naszego przedszkola przygotowały dla rodziców wspaniałe koncerty. Występy dzieci odbyły się
w różnych terminach pod koniec maja. Każda grupa starannie przygotowała się do uroczystości. Dzieci śpiewały swoim rodzicom piękne, wzruszające, a czasem zabawne piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Wszystkie przedszkolaki miały dla rodziców drobne upominki i laurki. Niejednemu z obecnych łza się w oku zakręciła.

Pajacyki  Smerfy


Ważne wydarzenia – Kwiecień 2013 r.

Miejski Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

W kwietniu 2013r. grupy starsze wzięły udział w  Miejskiego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowychdla dzieci w wieku przedszkolnym , który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.Podczas turnieju wystartowaliśmy w następujących konkurencjach:wyścigi w workach, sztafeta zwinnościowa, rzuty do celu woreczkami „ścianka rzutowa”,bieg z piłką po slalomie, wyścig w tunelu na czas.Rywalizacja wszystkich uczestników była bardzo zacięta. Udało nam się zdobyć III miejsce.Cieszymy się, że tak świetnie się bawiliśmy i zdobyliśmy nowe doświadczenia.

 

My Muzykanci - Spotkanie z Muzykiem.

 

Starszaki sadzą Drzewka - program "Czyste powietrze Wokół Nas"

Miejskie Przedszkole nr 42 oraz In-ny Dom Kultury włączył się w wiosenne działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska. 22 kwietnia od rana na osiedlu przy ul. Oświęcimskiej dzieci wraz z opiekunami sadziły drzewka. W godzinach porannych drzewka sadziły grupy "Pajacyki", "Smerfy" i "Pszczółki". Drzewka, które dzieci miały okazję zasadzić zapewniła Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

19.04.2013 - Wesołe Misie robią Pizze.

W dniu dzisiejszym 19.04.2013r. w ramach zajęć postanowiliśmy upiec prawdziwą pizze. Nikt
z dzieciaków nie wiedział jak to się robi, więc poprosiliśmy o pomoc Nasze Panie kucharki:), które pokazały nam jak wyrabiane jest ciasto na pizze. Następnie wspólnie przygotowaliśmy wszystkie składniki ( kroiliśmy paprykę, pomidory, szynkę, tarliśmy ser). Dzieci same wałkowały swoje ciasto, smarowały placek sosem oraz wybierały składniki. Każdy komponował swój kawałek pizzy według własnego uznania. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu!!!

 

Konkurs - Mam Talent

Zainteresowanie udziałem w konkursie było ogromne zarówno wśród dzieci jak i pracowników przedszkola. Dlatego właśnie zgłosiło się wielu kandydatów chcących choć na chwilę zabłyszczeć jak prawdziwe gwiazdy na scenie i uczestniczyć w rozrywkowej rywalizacji.


W pokazie talentów wystąpili:
- grupa Wesołe Skrzaty - "Taniec żabek",
- grupa Wesołe Misie - "Piosenka księżniczek",
- grupa Biedronki - taniec hiszpański,
- grupa Pajacyki - taniec cheerleaderek,
- grupa Pszczółki - "Walc kwiatów".

Występy indywidualne:
- Łukasz Gawlik - taniec z pomponami do utworu "Mały rejsik",
- Hania Stańczyk - pokaz gimnastyki artystycznej,
- Marta Kucz - wiersz "Lokomotywa",
- Emilka wypiór - gra na keyboardzie,
- Lidka Żmurko - wiersz "Na wyspach Bergamutach".

 

12.04.2013 - Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

Starszaki wzięły udział w całodniowej wycieczce do zabytkowej kopalni w Wieliczce. Dzieci zwiedziły Trasę Turystyczną i poznały legendy związane z kopalnią, jej historię oraz ciekawostki dotyczące pracy górników. Były bardzo zadowolone. Po zwiedzeniu kopalni dzieci udały się na zamek, gdzie kisiły kapustę, poznawały przyprawy i robiły solniczki z masy solnej.

 

03.04.2013 - Poznajemy norwegię.

Grupa Pajacyki i Smerfy uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez panią Ewę Zygmunt- nauczycielkę z przedszkola w Norwegii (http://www.reindalen.barnehageside.no/) Dzieci wysłuchały listy od tamtejszych przedszkolaków, dowiedziały się dlaczego w Norwegii przez pól roku jest cały czas ciemno, a przez kolejne pół roku świeci cały czsa słońce. Przesłane przez dzieci prezenty- figury słoneczek i zdjęcia przyblizyły dzieciom wiedzę na temat święta Powitania Słońca oraz życia w Norwegii. Dzieci nauczyły się norweskiej piosneki i kilku prostych słów. Na koniec spotkania mieliśmy okazję spróbowania norweskich smakołyków -ciasteczek z reniferem i słonej czekolady. Tearz nasza kolej - musimy wysłać paczkę do naszych przyjaciół z Reniferowej Doliny :)

 


Ważne wydarzenia – Marzec 2013 r.

 

Przedszkolaki odwiedzają szkołę

Starszaki z naszego przedszkola - grupa Pszczółki, Smerfy i Pajacyki zostały zaproszone na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 18 i 20 w Rudzie Śląskiej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie się bawiły. Poznały budynek szkoły, salę muzealną i sale lekcyjne. Przedszkolacy przełamały już pierwszy stres związany ze szkołą, a niektórzy już nawet nie potrafią się doczekać kiedy zadzwoni dla nich pierwszy dzwonek.

 

27.03.2013 - Zajęcia otwarte w Grupie Smerfy 

 

26.03.2013 -Poranek Wielkanocny 

W tym dniu w naszym przedszkolu odbył się Poranek Wielkanocny. Dzieci z grupy Smerfy pod okiem pani Arlety Kowalskiej i pani Wiolety Sadowskiej przygotowały program artystyczny. Uśmiechniete starszaki recytowały wierszyki - mozna było w ich wykonaniu obejrzeć przedstawienie wielkanocne. Wszystkiemu towarzyszyła wspaniała, świąteczna atmosfera. Na stołach pojawiły się kolorowe stroiki, zajączki i jajeczka.Dzieci odwiedził także wielkanocny zajączek i obdarował je słodyczami, a na koniec odbył się tradycyjny śmigus-dyngus, który przyniósł dzieciom wiele, wiele radości.

 

21.03.2013 - Powitanie Wiosny - Marzanna

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. Udział w wiosennym korowodzie to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenieIdąc ulicami miasta dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Tego dnia nasze przedszkolaki nie zapomniały również o uroczystym pożegnaniu Zimy. W wiosennym pochodzie dzieci zaprowadziły Marzannę do przedszkolnego ogródka.  Na pożegnanie zaśpiewały Marzannie piosenkę życząc jej miłej podróży “za siódmą rzekę , za siódmy las”.  Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne  już tylko  w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola.

 


Ważne wydarzenia – Luty 2013 r.

 

21.02.2013 - Święto Bałwanka 

 

" Na dworze zawierucha, na dworze pada śnieg.
Wiatr mroźny mocny dmucha, lecz nie przestraszy mnie.
Ulepię dziś bałwana, bo śniegu jest już dość.
Z węglików zrobię oczy, z marchewki zrobię nos.
Bouli, Bouli- tak nazywają mnie wszyscy.
Bouli, bouli- zatańczyć z wami chcę "

Tego roku zawitała do Nas wspaniała zima z białym puszysztym śniegiem, zachęcając Nas wszystkich do zimowych zabaw. W podzękowaniu Pani Zimie za biały puch, grupy Pajacyki, Smerfy, Pszczółki, Wesołe Skrzaty, Biedronki oraz Wesołe Misie w czasie ferii zimowych postanowiły obchodzić Dzień Bałwanka. Dzieci jak zwyklej uczestnicząc w zaplanowanych działaniach świetnie bawiły się w białe zabawy tzw. zimowe szalenstwa. Na pocztątku odszukiwały w swoim otoczeniu wszystkich przedmiotów w kolorze białym.  Wypowiadały się na temat swojego stosunku do bieli, a także rozwiązywały zimowe zagadki. Poz tym wysłuchały wiersza "Dziewięć Bałwanaków", który potem próbowały zilustrować. Przy muzyce improwizowały zimowy tanieci wspólnie śpiewały piosekę "Zima, zima". Wiele radości dostarczyła dzieciom bitwa na śnieżki z waty. Ponadtoprzedszkolaki wykonały liczne świczenia logopedyczne z uwżyciem pappierowych gwiazdek, skrawków białej bibuły i waty. Uwiecznieniem Dnia Bałwanka było wyjście do ogródka przdszkolnego, gdzie powstali bohaterowie przedszkolnego święta - śniegowe bałwanki.  

 

07.02.2013 - Bal Karnawałowy 

Dziś w naszym przedkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY w bawialni Dyś w Zabrzu ! Przdszkolaki długo wyczekiwały na ten dzień, a kiedy nastał fantastycznie się bawiły. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcala do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia. 

 


Ważne wydarzenia – Styczeń 2013 r.

28.01.2013 - Dzień Babci i Dziadka - Pajacyki

W tym dniu grupa 4-5 latki Pajacyki obchodziła święto z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.
Wnuczęta swoimi występami wyraziły wielką miłość i szacunek dla Babć i Dziadków oraz podziękowali za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia.
Oprócz części artystycznej wręczono również piękne upominki . Nie mogło zabraknąć też słodkiego poczęstunku. Goście byli bardzo wzruszeni występami wnucząt i w niejednym oku zakręciła się łezka.

 

Ważne wydarzenia –  Grudzień 2012 r.


Wigilia i Jasełka w naszym przedszkolu.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Wszyscy rodzinnie gromadzą się przy wspólnym stole wigilijnym, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. W przedszkolu jest to również czas wyjątkowy to szczególne dni gdy dzieci przygotowują pod okiem swoich nauczycielek przedstawienia -Jasełka. Młodzi aktorzy chętnie uczyli się swoich ról, uczestniczyli w wielu próbach. Z pomocą przyszli także rodzice którzy przygotowali dla naszych małych aktorów piękne stroje i charakteryzację.

Tegoroczne Jasełka przygotowane były przez grupę 6 latków "Pszczółki" pod kierunkiem pani mgr Mirosławy Folkert i pani Eweliny Cierpioł.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, wzajemne życzenia, spotkanie przy wigilijnym stole, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

 

Nasze przedszkolacy - Zdjecią Grupowe naszych małych milusińskich.

 

17.12.2012 - "Coś z niczego" - kółko plastyczne dla starszaków

Sól, mąka, woda....Farbki? Nieee, to nie przepis na świąteczne ciasteczka. Przedszkolacy szybko rozwiązali zagadkę. Materiałem do działań twórczych podczas tych zajęć była masa solna, a tematem przewodnim Anioł Stróż. Przy akompaniamencie znanych dzieciom kolęd
i pastorałem, w blasku świątecznej choinki przedszkolacy wykonali swoje aniołki, a następnie pomalowali je farbkami. 

 

11.12.2012 - "W Krainie Plastyki"- kółko plastyczne dla najmłodszych.

W dniu dzisiejszym 11.12.2012 r. odbyły się kolejne zajęcia z kółka plastycznego.

Tematem wiodącym podczas zajęć była- ZIMA.

Gimnastykując ciało i umysł dzieci bawiły się w zbieranie spadających śnieżynek
i odgadywanie zimowych zagadek. Przechodząc do głównego tematu kółka plastycznego jakim był: Zimowy bałwanek - dzieci stworzyły przepiękne prace wykonane z steropianu
i kolorowych dekoracji.

 

10.12.2012 - Tydzień z Januszem Korczakiem w przedszkolu

W związku z ogólnopolskimi działaniami związanymi z uchwałą Sejmu RP, uznającą rok 2012 jako "Rok Janusza Korczaka", nasze przedszkole włączyło się do tego przedsięwzięcia. Nauczycielki przybliżyły dzieciom nie tylko wiersze i wspomnienia o Korczaku, ale przede wszystkim postać Króla Maciusia. Nie zabrakło również rozmów na temat prac dziecka. Przedszkolaki na wzór Króla Maciusia - w koronach na głowie wykonywały prace plastyczne przypominające, że każde dziecko ma prawo do szacunku, niewiedzy, niepowodzeń i łez, upadków, własności czy tajemnicy.

 

06.12.2012 - Mikołajki

6 grudnia gościliśmy u nas długo oczekiwanego, wspaniałego gościa Świętego Mikołaja biskupa,  który przybył do przedszkola wraz z Aniołkiem, niosąc ogromny worek z prezentami dla przedszkolaków. Dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach z Mikołajem, wysłuchały opowieści o biskupie z Miry. Dzieci przygotowały dla Mikołaja mały występ artystyczny - zimowe lub mikołajkowe piosenki i pastorałki.. Dzieci zaprosiły Mikołaja również za rok, obiecując być dobrymi, kochającymi i zawsze uśmiechniętymi przedszkolakami.

 

 

04.12.2012 - Warsztaty barbórkowe

Przedszkolacy z okazji Barbórki odwiedzili Miejskie Muzeum w Rudzie Śląskiej. Tam, przy pomocy Skarbnika dowiedzieli się jak wygląda praca w kopalni, poznali historię świętej Barbary, a także obejrzeli tradycyjne śląskie stroje i mundury górnicze. Na zakończenie warsztatów każdy przedszkolak wykonał czako - czyli górniczą czapkę.

 


Ważne wydarzenia –  Listopad 2012 r.

 

30.11.2012 - Andrzejki

Przedszkolaki spędziły ten dzień pod hasłem "Czary mary". Wróżyliśmy przy użyciu filiżanek
(i ukrytego pierścionka, monety i cukierka), przelewaliśmy wosk i kręciliśmy magiczną butelką. Były konkursy taneczne i wyścig butów. Zabawę andrzejkową zakończyliśmy wrzucaniem grosika do studni życzeń. Każdy przedszkolak otrzymał lizaka z wróżbą i sadzę,
a nos miał pomalowany sadzą od kominiarza - na szczęście. 

 

20.11.2012 - Rozgrywki sportowe - Biedronki i Wesołe Misie

Dnia 20 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbyły się Rogrywki Sportowe między dwoma grupami: Biedronek i Wesołych Misiów. Obie reprezentacje grup przygotowywały się pod czujnym okiem pani mgr Agnieszki Klyty. Dzieci brały udział w kilku konkurencjach sportowych: bieg z poduszką, rzut do celu, slalom, wyścig w tunelu oraz ustawianie budowli na czas z kształtek materacowych. Podczas zawodów publiczność wiernie dopingowała swoim kolegom i koleżankom z obydwu grup. Drużyny na pewno zapamiętają te sportowe chwile, ponieważ medale i dyplomy będą im o tym przypominać.

 

06.11.2012 r. - Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Wesołe Skrzaty”

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która jest to bardzo ważna w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycielek. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości; stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności
i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Zanim dzieci z grupy „Wesołe Skrzaty” oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panie wychowawczynie. Pasowania, olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor mgr Ewelina Krysztoforska. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę. „Wierzymy, że nasze dzieci będą potrafiły dbać o swoje prawa, bronić własnych przekonań i otwarcie słuchać głosów własnych i ludzi…”.

 

16.11.2012 - Spotkanie z "Psijacielem" z schroniska.

W tym dniu nasze przedszkole odwiedziła Pani z schroniska "FAUNA" w Rudzie Śląskiej wraz z uroczym puszystym psem "Belusiem" .Przedszkolacy dowiedzieli się czym zajmują się pracownicy schroniska, w jaki sposób możemy wszyscy pomóc niechcianym i bezdomnym zwierzętom. Dzieci usłyszały także o odpowiedzialności za zdrowie i los naszych czworonogów. Przedszkolacy obiecali, że będą dbać o swoje zwierzęta, a niektórzy wyrazili chęć zostania wolontariuszami w schronisku.


 

6.11.2012 - "Jesienne niebo" - kółko plastyczne dla malauchów.

W tym dniu odbyły się zajęcia plastycznez kółka plastycznego dla młodszych przedszkolaków. Tematem wiodącym podczas zajęć dla Naszych małych artystów było jesienne niebo. Wspólnie z dziećmi przeprowadzaliśmy eksperymenty za pomocą baniek mydlanych, dzięki którym powstały puszyste chmurki i błękitne niebo. Dzieci stworzyły przepiękne prace z wcześniej przygotowanej piany i baniek oraz wyciętych kółek i kropli deszczu.Ważne wydarzenia –  Październik 2012 r.

24.10.2012 - MY MUZYKANCI 

W pewien jesienny dzień, a dokładnie 24.10.2012r. w naszym przedszkolu starszaki rozpoczęły swoją przygodę z muzyką klasyczną. Pani Ewelina Cierpioł oraz Pani Karolina Koczy (nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi) zaprosiły dzieci do udziału w projekcie: ?My Muzykanci- Konszabelanci?, którego celem jest przybliżenie najmłodszym uroków muzyki klasycznej. Głównym bohaterem pierwszego spotkania była gitara. Specjalnie zaproszony na tę okazję gość- Pan Michał Rajwa- zaprezentował ją w całej okazałości omawiając jej budowę, sposób gry oraz pokazując jej piękne brzmienie. Starszaki miały okazję spróbować własnych sił w grze na gitarze, posłuchać wykonań utworów muzyki klasycznej brawurowo wykonanych przez Pana Michała, a nawet odgadnąć znane im piosenki z repertuaru przedszkolnego, których fragmenty tym razem usłyszały w akompaniamencie gitary. Na szczęście to nie ostatnie tego typu spotkanie.

 

22.10.2012 - SMERFY I PAJACYKI ODWIEDZAJĄ POCZTĘ.

      Przedszkolacy z naszego przedszkola chętnie poznają różne miejsca i zawody. Dzięki wizycie na poczcie dzieci uświadomomiły sobie jak jest rola usług pocztowych w codziennym życiu, a także zdobyły podstawowe 
informacje o pracy w urzedzie pocztowym. Jedna z Pań pracujących na poczcie zapoznała nas z pomieszczeniami i wyposażeniem placówki. Dzieci dowiedziały się jaka jest droga listu od nadawcy do odbiorcy oraz w jaki sposób można wysłać paczkę. Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład: założyć lokatę, wziąć kredyt, a nawet kupić gazetę lub jakąś bajkę.Wycieczka okazała się bardzo 
interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.


 

"W KRAINIE PLASTYKI" - kółko plastyczne dla dzieci w wieku 3-4 lat. - 16.10.2012

Tematyem wiodącym podczas kółka plastycznego dla Naszych małych artystów była Jesień. Podczas zajęć dzieci przeprowadzały eksperymenty, dzięki ktorym dowiedzialy się jak powstaje kolor pomarańczowy.
Gimnastykując ciało i umysł bawiły się w zbieranie spadających liści i odgadywanie jesiennych zagadek. 
Przechodząc do głównego tematu kółka plastycznego jakim było "jesienne drzewo"  -stworzyły przepiękne prace z wcześniej wyciętych szablonów, farby, liści i bibuły. 

 

 

KÓŁKO MATEMATYCZNE DZIECI GRUP STARSZYCH

     Raz w miesiącu dzieci z grup starszych uczestniczą w kółku matematycznym prowadzonym przez Panią mgr  Arletę Kowalską oraz Panią mgr  Wiolete Sadowską. Podczas kółka dzieci rozwijają pamięć, mowę i myślenie.
Poznają nowe pojęcia matematyczne, uczą się liczenia, klasyfikowania przedmiotów, a także zastosowania matematyki w życiu codziennym. 

Głównymi celamia programu kółka jest: 

  • rozwijane zainteresowań matematycznych 
  • rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci
  • wzbudzanie wiary we własne siły


 

KONKURS RECYTATORSKI - OPOWIEDŹ MI BAJKĘ

W dniu 11 października 2012r. dziewczynki z grupy Smerfy i Pszczółki brały udział w VIII Konkursie Recytatorskim ?Opowiedz mi bajkę?. Dzieci przedstawiły następujące wiersze:

  • - Sara Sułecka z grupy Pszczółki J. Tuwim pt. "Spóźniony Słowik" 
  • - Marta Kucz z grupy Pszczółki J. Tuwim pt. "Lokomotywa"
  • - Emilia Kołodziej z grupy Smerfów J. Brzechwa "Wiosenne porządki"

I miejsce zdobyły Sara Sułecka i Marta Kucz z grupy Pszczółki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Ważne wydarzenia –  Wrzesień 2012 r.

 

KOLOROWE KANAPKI - WESOŁE MISIE 

28 Września starsze maluchy z gupy Wesołe Misie zamieniły się w małych kucharzy. Odwiedziliśmy przedszkolną kuchanię, gdzie Panie kucharki zapoznały dzieci z swoją pracą.
Maluchy podziwiały różne sprzęty kuchenne oraz dowiedziały się do czego one służą. Kolejnym etapem kulinarnych poczynań było przygotowanie pysznych, kolorowych ale przede wszystkim 
zdrowych kanapek. Wesołe Misie wykazały się niezwykłą kreatywnością jak i talentem kulinarnym.


 

KÓŁKO PLASTYCZNE DLA STARSZAKÓW

Pierwsze spotkanie dla mały artystów związane było z odkrywaniem możliwości jesiennych skarbów. Wstępem do działań plastycznych były zabawy integracyjne i rozpoznawanie jesiennych skarbów w kąciku przyrody.
Następnie artyści przystąpili do pracy - wyklejali postać jeża plasteliną i klonowymi "noskami" . Na koniec przedszkolacy otulali jeża jesiennymi liściami, aby spokojnie mógł zapaść w zimowy sen.
Zapraszamy do podziwiani prac w przedszkolnej galerii.


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie, jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Sprzątania Świata".

Tego dnia prowadzone zajęcia skupiały się wokół tematu ochrony naszego najbliższego otoczenia - miejsca, w którym mieszkamy. Dzieci dowiedziały się jak dbać o naszą planetę,
jak ją chronić, by w pełni móc korzystać z jej uroków. Zdobyte informacje utrwalił film
pt. "Sprzątanie świata" obejrzany w kochłowickim Domu Kultury.

Następnie przedszkolacy wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci ruszyli do pracy - sprzątaliśmy park, pobliski plac zabaw i okolice naszego przedszkola.
Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w akcję, starały się jak najdokładniej wykonać zadanie.
Bardzo się cieszymy, że dzięki naszej pracy świat dookoła jest piękniejszy - mówili przedszkolacy. 


Wydrukowane z: http://www.mp42.pl/