Wydarzenia na rok szkolny 2011 - 2012

 


Ważne wydarzenia –  Czerwiec 2012 r.

 

01.06.2012
FESTYN RODZINNY "MAMA, TATA I JA"

1 czerwca na targowisku miejskim wraz z przedszkolakami z innych rudzkich przedszkoli świętowaliśmy Dzień Dziecka. Przedszkolacy zaprezentowali program taneczny dla rodziców, a następnie wszyscy wzięli udział we wspólnym pikniku. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, malowanie twarzy oraz loterię fantową. Przedszkolacy mieli okazję porozmawiać z policjantem, spotkać psa Sznupka oraz odwiedzić policyjny radiowóz. Panie kucharki znają upodobania rodziców i chcąc przemówić przez żołądek do serca zadbały o zaopatrzenie bufetu.  
Piknik był wspaniałą okazją do miłego spędzenia czasu przedszkolaków, ich rodziców oraz nauczycielek.  Wszyscy wspaniale się bawili.

 

12.06.2012
DZIEŃ MAŁEGO KIBICA - grupa Pajacyki

Przedszkolaki chcąc pokazać swoje zaangażowanie w trwające Euro 2012 wspólnie ze swoimi nauczycielkami zorganizowały „Dzień Kibica”. W dniu 12 czerwca tuż przed tak ważnym meczem dla Polski z Rosją, przedszkolaki przyszły na zajęcia wystrojone  w biało-czerwone czapki, szaliki i flagi. Pomalowaliśmy sobie twarze
w narodowe barwy i rozpoczęliśmy świętowanie. Rozgrywki piłkarskie, slalom z piłką, kolorowanie ilustracji związanych z Euro 2012. Śpiewano także piosenki kibica „Koko Eurospoko” oraz ćwiczyliśmy piłkarski doping. Dzieci próbowały pokonać "slalom", a także strzelały gole do bramki! Na koniec grupa ustawiła się do pamiątkowego, "drużynowego" zdjęcia.

http://www.mp42.pl/Upload/images/gallery.jpeg


Ważne wydarzenia –  Maj 2012 r.

 

11 Maja 2012
Olimpiada Sportowa 

W dniu 11 maja 2012r. odbyła się Olimpiada Sportowa, w której brały udział dzieci z grupy „Motylki” oraz dzieci z przedszkola nr 34.
Dzieci brały udział w sześciu konkurencjach, a na zakończenie chłopcy zagrali w piłkę nożną. Dziewczynki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.
Olimpiada dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnych przeżyć. Z wielkim uśmiechem wróciliśmy wszyscy do przedszkola.

 

W maju 2012 grupa „Motylki”wzięła udział w Mini Mistrzostwach Europy.....

......., gdzie organizatorem była Szkółka Organizacyjno - Sportowa „ORLIK”. Podczas mistrzostw wylosowaliśmy państwo Grecja.

Pomimo wielkiej rywalizacji udało nam się zdobyć I miejsce i szczęśliwi wróciliśmy z pucharem do przedszkola.

 

 

23.05.2012
Dzień Matki - Grupa "Motylki"

 

23 maja dzieci z grupy „Motylki” wraz z nauczycielkami zaprosiły najukochańsze osoby – Mamusie i Tatusiów, aby uczestniczyli w przygotowanym dla nich przedstawieniu pt „Szukamy wiosny”. To święto ma na celu okazanie rodzicom szacunku, miłości oraz  podziękowania za trud włożony w wychowanie. Przygotowane przedstawienie było  krótkie i wesołe. Wszystkie dzieci bardzo się starały podczas recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Dodatkową atrakcją było wręczanie przez dzieci rodzicom własnoręcznie wykonanych prezencików i kolorowych laurek oraz składanie życzeń. Rodzice z prezentów byli zachwyceni. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Dzieci były dumne, że w tak piękny sposób mogły podziękować mamusi i tatusiowi za wszystko co dla Nich zrobili i robią. Po zakończeniu części artystycznej był słodki poczęstunek. Dzień ten był ciekawy, miły i wesoły dla wszystkich.

http://www.mp42.pl/Upload/images/gallery.jpeg

25.05.2012
BAJKA Z ŻYCZENIAMI DLA MAMY I TATY”   

 

25 maja 2012 w grupie "Pajacyki" odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Mamy i Taty". Tego dnia, na spotkanie z ukochanymi Rodzicami przybyły postacie  znajwspanialszych bajek: Czerwony Kapturek i Wilk, Jaś i Małgosia wraz z Baba Jagą częstującą dzieci słodyczami. Był tez rybak i złota rybka, Calineczka, Elf, Wróżki, Królewna Śnieżka i krasnoludki. Mali aktorzy w bajkowych kostiumach recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Po występach dzieci odśpiewały sto lat i wręczyły rodzicom upominki. W przerwie "Pajacyki zarosiły rodziców na słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Foto relacja


Ważne wydarzenia –  kwiecień 2012 r.

 

04.04.2012
"Poranek wielkanocny"

Dzieci z grupy Motylki, pod okiem p.Wioletki, p.Ewelinki, p.Bożenki i p.Grażyny przygotowały przedstawienie o tematyce wielkanocnej. A wszystkiemu towarzyszyła wspaniała, świąteczna atmosfera. Na stołach pojawiły się kolorowe stroiki, zajączki, jajeczka oraz wielkanocne potrawy. Były wspólne śpiewy, zagadki a potem dzieci powędrowały śladami zajączka, do ogrodu przedszkolnego - w poszukiwaniu pozostawionych tam dla nich upominków.


Ważne wydarzenia – marzec 2012 r.

 

Turniej Gier i zabaw.

W marcu grupy „Motylki” i „Pszczółki” wzięły udział w VII edycji miejskiego turnieju gier i zabaw
dla dzieci w wieku przedszkolnym, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.
Podczas turnieju wystartowaliśmy w następujących konkurencjach:
wyścigi w workach, sztafeta zwinnościowa, rzuty do celu woreczkami „ścianka rzutowa”,
bieg z piłką po slalomie, wyścig w tunelu na czas.

Cieszymy się, że tak świetnie się bawiliśmy i zdobyliśmy nowe doświadczenia.
Pomimo wielkiej rywalizacji udało nam się zdobyć III miejsce i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

 

15.03.2012
"Mini Playback Show"


Zainteresowanie udziałem w konkursie było ogromne zarówno wśród dzieci jak i pracowników przedszkola. Dlatego właśnie zgłosiło sie wielu kandydatów chcących choć na chwilę zabłyszczeć jak prawdziwe gwiazdy na scenie i uczestniczyć w rozrywkowej rywalizacji. Wśród idoli występujących znalazły się takie gwiazdy jak:
- Budka Suflera "Takie tango" - grupa Biedronki,
- The Village people "YMCA" - grupa Wesołe Misie,
- Shakira "Waka waka" - grupa Pajacyki,
- Mr President "Coco jambo" - grupa Smerfy,
- Shakira "Waka waka" - grupa Pszczółki,
- Loona "Baillando" - grupa Motylki,
- The Tokens "Lions sleep tonight" - kółko muzyczne.

Solowy występ do piosenki "Nossa" Michela Telo w wykonaniu jednego z maluszków wzbudził również wiele emocji- wszyscy razem z małym wykonawca nucili tekst piosenki. Każdy występ był wspaniały, nic dziwnego zatem, że Pani Dyrektor każdej występującej grupie przyznała pierwsze miejsce.

 

21.03.2012
"Powitanie wiosny- spacer z marzanną"  

Corocznym zwyczajem, 21 marca dzieci z przedszkola wyruszyły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Udział w wiosennym korowodzie ulicami naszej dzielnicy to dla każdego przedszkolaka ogromne wydarzenie. Na przedzie korowodu starszaki niosły marzannę - symbol odchodzącej zimy, pozostałe przedszkolaki witały wiosnę kwiatami i bukietami przyniesionymi tego dnia do przedszkola. W wiosennym pochodzie dzieci zaprowadziły Marzannę do przedszkolnego ogródka, gdzie zasypały ją kwiatami. Marzanna w tajemniczy sposób zniknęła z ogródka, a przedszkolakom pozostało jedynie wypatrywać pierwszych oznak wiosny.

Foto Relacja


Ważne wydarzenia – luty 2012 r.

 

14.02.2012
"Walentynki w przedszkolu"

Tego dnia w przedszkolu każdy chętnie rysował, malował, wyklejał i starannie podpisywał wykonane laurki. Każdy przedszkolak bowiem wie, że każda wysłana karta walentynkowa oznacza radość i uśmiech na twarzy obdarowanego.

Dzieci kolorowały serduszka, poprzez burzę mózgów wypowiadały się, co oznacza słowo: szczęście, miłość, przyjaźń, radość.

Wszystkim bardzo podobał się dzisiejszy dzień, a dzieci wiedzą, kiedy należy używać słowa: "lubię Cię, kocham..." Walentynki - to dzień, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach, emocjach. Dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń, sympatię w stosunku do innych.


Ważne wydarzenia – styczeń 2012 r.

 

Styczeń 2012
"Jasełka" - grupa Biedronki

W pięknie przystrojonej sali zgromadzili się zaproszeni goście - babcie i dziadkowie. Grupa Biedronek przedstawiła Jasełka, które bardzo podobały się zaproszonym gościom. Gromkimi brawami i serdecznymi uściskami i całusami nagrodzono występ małych artystów. Potem było wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek.

 

16.01.2012
"Bal karnawałowy"

W dniu 16.01. 2012 r. w Naszej grupie pojawiło się wiele bajkowych postaci m.in.: księżniczki, kowboje, motylki, rycerze a to wszystko za sprawą Karnawałowego Balu Przebierańców.

Już od rana można było wyczuć niecodzienny nastrój. Po śniadaniu wszystkie dzieci gotowe do zabawy, rozpoczęły bal. Był on nie tylko okazją do zabawy, ale i integracji wszystkich grup z przedszkola. Były tańce w parach, w kole, wężyki, które prowadziły Panie z naszego Przedszkola.  

 

24.01.2012
Dzień Babci i Dziadka, grupa Pszczółki

Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie, by móc podziwiać talent aktorski swoich wnuków. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Następnie wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty i zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek.

 

25.01.2012
 "Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence" - zajęcie otwarte w grupie Wesołe Misie

Celem tych zajęć było pokazanie dotychczasowych zdobytych umiejętności przez dzieci,
a także integracja rodziców z dziećmi. Zajęcia miały charakter integracyjny.

W I części zajęć bawiliśmy się wspólnie chustą animacyjną wykonując przy tym ćwiczenia oddechowe, wspólnie bawiliśmy się w znane zabawy w kole.

Natomiast w II części zaproponowałyśmy ćwiczenia K. Ch. Knilla, gdzie celem ich było uświadomienie rodzicom obopólnych korzyści płynącej ze wspólnej zabawy ruchowej.

 

25.01.2012
"Dzień Babci i Dziadka" - uroczystość w grupie Pajacyki

Grupa Pajacyki zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, dostarczając Dziadkom I Babciom wielu radości i wzruszeń. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek okraszony upominkami wykonanymi własnoręcznie przez przedszkolaków.

 

27.01.2012
"Dzień Babci i Dziadka" - uroczystość w grupie Wesołe Misie

Jak co roku w styczniu obchodzimy piękne święto. Szczególnie uroczyście świętują przedszkolaki. Grupa „ Wesołe misie”- maluszki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne

i recytatorskie, dostarczając dziadkom wielu radości i wzruszeń. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek oraz obdarowanie upominkami wykonanymi własnoręcznie przez przedszkolaków.
Ważne wydarzenia – grudzień 2011 r.

02.12.2011

"Dzień Górnika"

Tradycyjnie, jak co roku, gościliśmy w Przedszkolu nr 4219 przedstawicieli zawodu górniczego. Naszego gościa przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi - każda grupa wiekowa, od Maluszków zaczynając i na Starszakach kończąc, przedstawiła przygotowane z tej okazji piosenki i wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się w przedszkolu i na tą wizytę już teraz serdecznie zapraszamy!

 

06.12.2011
"Mikołajki"

Już od samego rana przedszkolaki były podekscytowane -  nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku zaprzęgu św. Mikołaja. Pomimo braku śniegu, jak co w asyście pięknego aniołka przybył  św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci przygotowały występy: piosenki i wiersze. Mikołaj obdarował wszystkich przedszkolaków prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

16.12.2011

"Pieczemy świąteczne ciasteczka" - zajęcie otwarte w grupie Pajacyki
Zapowiedziane na początku grudnia pieczenie pierników wywołało lawinę pytań „ Czy naprawdę będziemy piec prawdziwe pierniki?”. „ Czy te pierniki będzie można potem zjeść?”... Napięcie sięgnęło zenitu, gdy dzieci zaczęły przynosić produkty potrzebne do wykonania pierniczków w przedszkolu (tu wielkie podziękowania za hojność Rodziców)... Zajęcia rozpoczęte piosenką i sprawdzeniem wiedzy na temat świąt Bożego Narodzenia również były świetną zabawą. Zapach cynamonowych pierniczków przyciągał wielu gości do naszej sali. Pierniczki były pyszne i przepięknie ozdobione, a brzuszki pełne. Zajęcie zakończyliśmy wykonaniem choinki z odrysowanych i powycinanych dłoni- bo przecież najważniejsze w świętowaniu jest to, że możemy być razem.

 

21.12.2011

Spotkanie wigilijne, Jasełka

Radosny i świąteczny nastrój zapanował w Przedszkolu Publicznym nr 17 w Głogowie. Śpiew, recytowane wiersze, przygotowane jasełka sprawiły, że wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, wigilijne potrawy, a potem oczywiście poszukiwanie prezentów pod choinką:)

 


Ważne wydarzenia – listopad 2011 r.

 

05.11.2011 "Pasowanie na przedszkolaka" - grupa Wesołe Misie

Świadkami uroczystości byli zaproszeni goście, rodzice oraz Pani Dyrektor Przedszkola.

Dzieci w tym dniu przyszły w strojach Misia a następnie przedstawiły przygotowany na tą uroczystość program artystyczny. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie, które dokonała Pani Dyrektor Ewelina Krysztoforska.

Mianowane przedszkolaki otrzymały dyplomy i oczywiście coś słodkiego.

W czasie poczęstunku został również rozstrzygnięty konkurs pt. „ Miś”.

 

23.11.2011

I Europejska Olimpiada Zimowa dla młodszych przedszkolaków

W tym roku po raz pierwszy odbyła się Zimowa Olimpiada  dla młodszych przedszkolaków. Wzięły w niej udział dwie drużyny - reprezentanci naszego przedszkola z grupy Pajacyki
i Wesołe Misie oraz zaproszeni przedszkolacy z sąsiedniego Przedszkola nr 34. Dzieci zmagały się w pięciu zimowych konkurencjach: slalomie, rzucie śnieżką do celu, skokiem w dal, wyścigami saneczkowymi oraz malowaniem bałwana kredą. Pozostałe dzieci dopingowały swoje drużyny piosenkami, okrzykami i machaniem pomponów.
Po zakończeniu rozgrywek wszystkie dzieci otrzymały nagrody, puchary i dyplomy. Dzieci i ich panie obiecały że za rok znów się spotkają na kolejnej olimpiadzie.

 

25.11.2011
"Podróże po Unii Europejskiej" - zajęcie otwarte w grupie Pszczółek

Podczas zajęcia dzieci poznały hymn i flagę Unii Europejskiej. Podróżując bajkowym pociągiem dotarły do Danii, Niemiec i Francji. Starszaki dowiedziały się, że Ch.K.Andersen, zaś Bracia Grimm w Niemczech - wszyscy oni pisali piękne baśnie. Dzieci zaprezentowały również rodzicom poznany taniec francuski.

 


 

Ważne wydarzenia – październik 2011 r.

 

 

13.10.2011
Dzień Pieczonego ziemniaka
Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby, stał się pretekstem do wspólnej zabawy.

Podczas jego trwania odbywało  się wiele konkursów, zabaw oraz quizów. Dzieci poznały historię ziemniaka, sposoby jego podawania, a na koniec same wypróbowały znane ziemniaczane przysmaki.

 

24.10.2011

Zajęcie otwarte "Przygotowanie się zwierząt do zimy- Jak Kolczatek szukał mieszkania" - grupa Biedronki

Zajęcie rozpoczęło się powitalną piosenką "Wszyscy są" - udział we wspólnej zabawie wzięli również przybyli goście. Zajęcie z udziałem rodziców było dla dzieci ogromnym przeżyciem, ponieważ pierwszy raz wspólnie z najbliższymi dzieci bawiły się, śpiewały, malowały i wyklejały w ich własnej sali. Zajęcia zakończyły się wspólnymi zabawami rodziców i dzieci w wybranych kącikach w sali.

 

24.10.2011

'Pasowanie na starszaka" - grupa Pszczółki

Odświętnie ubrane dzieci prezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły. Następnie miało miejsce ślubowanie, po którym Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem, dotykając ramion Pszczółek, przyjęła je w poczet starszaków. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek. Uwieńczeniem uroczystości było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

 

26.10.2011

Urodziny Kubusia Puchatka

Książka napisana przez A.A. Milne to zbiór fascynujących przygód, rozbudzających wyobraźnię każdego przedszkolaka. Podczas przedszkolnego święta dzieci poznały historię powstania książki o radosnym misiu, ale również brały udział w zabawach ruchowych, grach
i konkursach. Nasze przedszkolaki wspólnie z bohaterami bajki tańczyły, śpiewały i gimnastykowały się przy dźwiękach wesołej muzyki. Przekazanie Puchatkowi urodzinowych kartek, wykonanych przez każdą grupę oraz wspólny śpiew ,,100 – lat” zakończyły uroczyste świętowanie. Kubuś Puchatek uwielbia słodycze, dlatego wszystkie grupy zostały przez niego zaproszone na kawałek słodkiego „Kubusiowego Tortu”.

 

27.10.2011

"Pasowanie na przedszkolaka" - grupa Biedronki

Dzieci przybyły na uroczystość pasowania ubrane w czarne getry i czerwone bluzeczki. Po powitaniu rodziców zaproszonych na tę uroczystość dzieci przedstawiły program artystyczny, po którym nastąpiło pasowanie na przedszkolaka. Po przejściu przez ozdobioną balonikami bramkę, Pani Dyrektor - dotykając ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem -  uroczyście pasowała na przedszkolaka. Po uroczystości każde z dzieci otrzymało pamiątkowy strój biedronki (czułki, skrzydełka, czerwone spódniczki). Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem - dla dzieci i przybyłych gości.

 

27.10.2011

"Pasowanie na przedszkolaka" - grupa Pajacyki

To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment,
w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami - ślubują bowiem uroczyście wypełniać obowiązki przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego - - dzieci recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki.  Uroczyste ślubowanie rozpoczęto od przyrzeczenia, wypicia magicznego eliksiru (soku z cytryny), po którym należy dzielnie się uśmiechnąć. Następnie Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem  mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Niejednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku :)
 

Wydrukowane z: http://www.mp42.pl/