Wydarzenia na rok szkolny 2010 - 2011


Ważne wydarzenia – grudzień 2010 r.

Zajęcie otwarte w grupie ,,Biedronki”.
17.12.2010 r.

Dzisiaj dzieci z grupy Biedronki piekły w przedszkolu pierniki. Dokładnie wyrobione ciasto dzieci wraz z rodzicami dostały do rozwałkowania i wyczarowania z nich pięknych pierników. Gotowe pierniki, ułożone na blaszkach pani Bożenka zaniosła do pań kucharek z prośbą upieczenia ich w piekarniku. Kiedy ciasteczka były już upieczone dzieci z radością je lukrowały i zdobiły czekoladową posypką. Tak gotowe smakołyki dzieci zajadały z apetytem a i oczywiście poczęstowały swoimi wypiekami rodziców i wszystkie dzieci z przedszkola. Pierniczki były naprawdę bardzo smaczne.

Wycieczka do Muzeum Wytwórni Bombek.
16.12.2010 r.

W czwartek przedszkolaki udały się na wycieczkę do Wytwórni Bombek Choinkowych. Tam zapoznały się z cyklem produkcyjnym według kolejnych etapów :
        - rozgrzewanie szkła,
        - dmuchanie szła,
        - formowanie,
        - lakierowanie,
        - suszenie,
        - zdobienie bombki.
        Każde dziecko miało także okazję samodzielnie ozdobić bańkę, posypać brokatem, a następnie zabrać ją do domu. Na pewno będą zdobiły ich domowe choinki. Było fantastycznie, polecamy taką wycieczkę innym przedszkolakom.

Przesiewowe badanie słuchu.
09.12.2010 r.

W całokształcie naszej pracy na pierwszym miejscu stawiamy DZIECKO i jego dobro. Dlatego w ramach współpracy z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNĄ zorganizowałyśmy dla dzieci przesiewowe badania słuchu. Badania przeprowadzone zostały specjalistycznym sprzętem medycznym (nieinwazyjnym) (audiometr i program komputerowy) przez specjalistę a rodzice otrzymali informację na temat wyników badania. 

Mikołaj
03.12.2010 r.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa - ŚwiętegoMikołaja. Zaraz po śniadaniu wypatrywały go przez wszystkie okna. Przyjechał do nas saniami. Przywiózł wiele prezentów. Obdarował każdą osobę słodkim upominkiem. Dzieci podziękowały mu pięknie za wszystkie prezenty piosenkami i wierszykami oraz obiecały też, że będą grzeczne. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć z tak długo OCZEKIWANYM GOŚCIEM.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Barbórka 2010
02.12.2010 r.

Barbórka to wyjątkowe święto. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu 2 grudnia. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas panów górników. Dla szanownych gości każda grupa przygotowała krótkie przedstawienie z wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami. Przedszkolaki zadawały górnikom przeróżne pytania związane z ich ciężką pracą, mogły także zobaczyć z bliska mundur i czako. Wysłuchały opowieści o dobrych duszkach kopalnianych i o św. Barbarze, która ma górników w opiece. Na koniec zaśpiewaliśmy górnikom gromkie "Sto lat" i wręczyliśmy im laurki.

Kiermasz świąteczny.
01.12.2010 r.

W tym roku po raz pierwszy w naszej placówce został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Pomysł wyszedł od nauczycielek już na początku roku. Wspólnie ze swoimi małymi podopiecznymi stworzyli wiele pięknych ozdób.                    
Haftowane aniołki, ręcznie robione kartki, choinki z makaronu i wiele innych świątecznych ozdób można było kupić na kiermaszu. Rodzice z ciekawością oglądali i kupowali wyroby swoich pociech.


Ważne wydarzenia – listopad 2010 r.

Andrzejki
29.11.2010 r.

Jak co roku w grupach ,,Wesoły Skrzaty” i ,,Motylki” odbyły się Andrzejki.Piękna dekoracja, cicha muzyka oraz płomienie świec wywołały nastrój sprzyjający wróżbom, czarom i przepowiedniom.Każde dziecko mogło sprawdzić, co czeka go w bliskiej i dalekiej przyszłości.Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, oraz lania wosku przez klucz. Słodki poczęstunek i wesoła zabawa sprawiły, że ten dzień wyglądał inaczej.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Spotkanie z Policjantem.
29.11.2010 r.

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Dzieci miały okazję obejrzeć prawdziwe kajdanki, lizak, przymierzyć czapkę. Wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Odpowiadały na pytania pana policjanta, rozwiązywały zagadki. Dowiedziały się jak ważna w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze jest kamizelka odblaskowa oraz różnego rodzaju gadżety odblaskowe. Dzieci podziękowały panu policjantowi za bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w przedszkolu.
26.11.2010 r.

Dzieci zgrupy ,,Wesołe Skrzaty”, zaprosiły do przedszkola uczniów klasy I na wspólne zabawy andrzejkowe. Po krótkim omówieniu przez nauczycielki zwyczajów związanych z wróżbami, uczniowie wzięli udział w różnorodnych zabawach przygotowanych przez panie prowadzące. Były to m.in. zabawy:

- ,,Rzucamy kostką”,

- ,,Kubeczki”,

- ,,Serduszka”,

- ,,Tęczowe przestrogi”,

- ,,Kim zostanę jak dorosnę”.

Zintegrowane zabawy wszystkim uczestnikom przyniosły wiele radości.

 

Wielobój Przedszkolaków.
12.11.2010 r.

W Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody drużyn przedszkolnych. Drużyna z naszej placówki (dzieci z grup 6-letnich ,,Pszczółki”  i ,,Wesołe skrzaty”) wystąpiła w rozgrywkach.

Przedszkolaki brały udział w następujących konkurencjach:

1) Rzut piłką lekarską 2 kg;

2) Bieg na dystans 25m;

3) Skok w dal z miejsca;

4) Skłony tułowia w przód;

5) Strzał na bramkę.

Nasza drużyna zdobyła II miejsce. Dziękujemy za wspaniałą postawę sportową!

 

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
10.11.2010 r.

Nasze Przedszkole już od paru lat  współpracuje z Publiczną Biblioteką Miejską w Rudzie Śląskiej, która mieści się w pobliżu naszej placówki. Pani Kierownik  biblioteki Danuta Enenkiel współpracując z nauczycielkami poszczególnychgrupz wielkim zaangażowaniem przygotowuje dla dzieci comiesięczne spotkania literackie.

 

,,Cała Polska czyta dzieciom”.
9.11.2010 r.

W myśl akcji „ Cała Polska czyta dzieciom ” – czytanie bajek w naszym przedszkolu to już tradycja. Zapraszani są goście i rodzice, którzy z przyjemnością czytają dzieciom utwory literatury polskiej. W tym dniu odwiedziła przedszkole Pani bibliotekarka, która przeczytała  wybraną przez dzieci baśń  Przedszkolaki .zadawały gościowi wiele pytań, co świadczyło o ich wielkim zainteresowaniu czytaną bajką.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

,,Królewna Śnieżka i krasnoludki”.
08.11.2010 r.

Dzieci z grup najstarszych wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt.: ,,Królewna Śnieżka i krasnoludki”,które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty  w Rudzie Śląskiej. Jest to opowieść o pięknej królewnie, której życie zagrożone jest przez zazdrosną Królową. Śnieżka znajduje jednak schronienie w chatce siedmiu krasnoludków. Sielanka trwa do momentu, gdy w chatce pojawia się tajemnicza stara kobieta z zatrutym jabłkiem, co stawia szczęśliwe zakończenie bajki pod znakiem zapytania. Dzieciom spektakl bardzo się podobał ze względu na oryginalną formę przedstawienia baśni.

,,Opowiedz mi bajkę”.
04.11.2010 r.

Po raz kolejny Dom Kultury w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach zorganizował konkurs recytatorski dla dzieci pt. „Opowiedz mi bajkę”.Nasze przedszkole reprezentowali: Michał B, Jan T, Patryk J, Natalia K. i Grzegorz B. Spośród 42 uczestników konkursu wyłoniono 5 laureatów.


Ważne wydarzenia – październik 2010 r.

Zajęcie otwarte.
29.10.2010 r.

W piątek odbyło się w grupie młodszych średniaków zajęcie otwarte dla rodziców prowadzone przez p. Arletę. Podczas zajęcia dzieci zaprezentowały swoją wiedzę   i umiejętności, które wcześniej zdobyły.

Pasowanie na przedszkolaka
27.10.2010 r.

W tym dniu w przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Brały w niej udział dzieci z najmłodszej grupy ,,Pajacyki”. Atmosfera była podniosła. Mali artyści śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wierszyki. Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każdego malca na prawdziwego przedszkolaka. Na upamiętnienie tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy a całość uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek dla dzieci i ich rodziców.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Urodziny Kubusia Puchatka
26.10.2010 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu we wszystkich grupach obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Było bardzo wesoło, były wspólne zabawy i tańce, była bajka czytana przez Panią, o tym jak niecierpliwie Kubuś czekał na swoje urodziny, i na prezenty od przyjaciół. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolorowych balonów, serpentyn i zdjęć z misiami.

Na zakończenie urodzin odbyła się pyszna Kubusiowa ,,Biesiada”. Wszystkim uczestnikom bardzo smakował miodowy przysmak z chrupkami.

Pyszny dzień
15.10.2010 r.

To był pyszny dzień w grupach ,,Smerfy „ i ,,Motylki”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały sałatkę owocową. Zanim przystąpiły do dzieła, dzieci starannie przygotowały się do zadania: dokładnie umyły ręce, a następnie samodzielnie pokroiły owoce. Własnoręcznie zrobiona sałatka wszystkim bardzo smakowała. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo wrażeń smakowych  i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się przedszkolakom zwłaszcza jesienią i zimą.

Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2010 r.

14 października w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy, że pierwszym etapem edukacji jest Przedszkole, gdzie              w trakcie różnych zabaw dzieci dowiadują się i uczą wielu rzeczy. Na uroczystości obecni byli nauczyciele i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Dzieci z grupy najstarszej ,,Wesołe skrzaty”, przygotowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańców. Wychowankowie dziękowali za trud, cierpliwość, miłość i wielkie poświęcenie, a w dowód wdzięczności złożyli wszystkim pracownikom życzenia.

Pasowanie na starszaka
08.10.2010 r.

Na początku października dzieci z grupy najstarszej zostały pasowane na starszaka. Wszystkie dzieci były galowo ubrane. Przygotowały piosenki, recytowały wiersze, były też tańce, których nauczyły się w przedszkolu. Występ był wspaniały - dzieci spisały się znakomicie. Najważniejszym punktem programu było ślubowanie (na wielu twarzach widać było jak bardzo starszaki przeżywają ten moment), po którym Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci czarodziejskim ołówkiem, gratulując im wstąpienia w poczet starszaków. Na upamiętnienie tego wydarzenia dzieci otrzymały rożki obfitości. Po uroczystym pasowaniu Rodzice, dzieci i Panie z przedszkola zasiedli przy herbatce i słodkościach przyniesionych przez Rodziców. W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął nam wspólnie spędzony czas.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Teatrzyk w przedszkolu
06.10.2010 r.

Dnia 6 października w naszym przedszkolu oglądaliśmy widowisko teatralne pt. "Przyjaciele z zielonej polany". Teatrzyk sprawił dzieciom dużo radości, reagowały bardzo spontanicznie, klaszcząc i śmiejąc się.


Ważne wydarzenia – wrzesień 2010 r.

Wizyta fotografa
24.09.2010 r.

W tym dniu odwiedził nas pan fotograf, który wykonał dzieciom zdjęcia portretowe. Każdy przedszkolak z niecierpliwością oczekiwał swojej kolejki, aby zostać upamiętniony na zdjęciu.

Spotkania z muzyką ,,Koncert TRIO”
16.09.2010 r.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z muzyką. Podczas koncertu bawiły się i słuchały muzyki oraz rozwiązywały muzyczne zagadki poznając przy tym instrumenty. Jak spędziły czas podczas tego muzycznego spotkania – zobaczcie sami!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego
01.09.2010 r.

Rozpoczął się nowy rok przedszkolny. Dzieci radośnie powitały swoje Panie Wychowawczynie, wszystkich pracowników przedszkola i oczywiście koleżanki i kolegów. W salach przedszkolnych czekały na przedszkolaków nowe zabawki  i mebelki. Życzymy naszym milusińskim w nowym roku szkolnym zadowolenia, wielu nowych przyjaciół, wspaniałej zabawy i nauki oraz mnóstwa niezapomnianych wrażeń z pobytu w naszej placówce.

Wydrukowane z: http://www.mp42.pl/