Jesteś w  » Strona Główna » Program

Programy Profilaktyczne

 

 

Pragram Akademia zdrowego przedszkolaka - https://zdrowyprzedszkolak.pl/

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia:

- Piramida Żywienia Przedszkolaka

- Bezpieczny Przedszkolak

- Przedszkolak Pełen Zdrowia

Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka było zdrowe żywienie małych dzieci - była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który teraz dotyczy już  najmłodszych. Obecnie nasze działania koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.


Akademia Zdrowego Uśmiechu - https://www.stomatologiadziecieca.com/akademia-zdrowego-usmiechu/

Akademia Zdrowego Uśmiechu to autorski projekt edukacyjny, realizowany przez Dentolandię – Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji już od 2012 roku. Wraz z pluszowym asystentem Dinusiem, uczymy Dzieci ze śląskich przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych, właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów sprawdzamy stan ząbków każdego Malucha oraz, jeśli Rodzice wyrażą na to zgodę, przeprowadzamy fluoryzację.


Program Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury -  http://przyjacielenatury.pl/


Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.


Kampania Całą Polska Czyta Dzieciom - http://www.calapolskaczytadzieciom.pl

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.  


Akademia Wyobraźni PLAY-DOH - http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow.html

Akademia Wyobraźni Play-Doh to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkolaków koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych dzieci. 


Program Akademia Aquafresh - http://www.akademia-aquafresh.pl/

Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.


Program Mamo, Tato wolę wodę - https://www.wolewode.pl/

Program edukacyjny„Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku,
w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, setki tysięcy przedszkolaków, poprzez zabawę poznało fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz poznać jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.


 

Programy Wychowania Przedszkolnego

 

 

Wszystkie programy są dostępne do wglądu u wychowawców grup.

"Zbieram, poszukuję, badam" - Dorota dziamska, Marzena Buchnat
wyd.Nowa Era  

Wydrukowane z: http://www.mp42.pl/